image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Obcí podporované služby

Podporované služby pro občany Habřiny

Senioři České republiky, z. s., Městská organizace Smiřice

Městská organizace Smiřice
Gen. Govorova 566,503 03 Smiřice

předsedkyně: Stanislava Klimešová
tel.:                 721 708 909
e-mail:            klim.slav@seznam.cz

 

Svaz důchodců ČR působí jako nestranické občanské sdružení, jehož základním posláním je ochrana práv a prosazování oprávněných zájmů důchodců ve Smiřicích, ale i přilehlém okolí (Černožice, Holohlavy, Sendražice, Smržov, Račice, Habřina). Za tímto účelem sdružuje starší a zdravotně postižené občany bez rozdílu jejich národnosti, původu, politického přesvědčení a náboženského vyznání.

Mottem naší činnosti je „Aby člověk nebyl sám“. Svaz důchodců ČR působí od roku 1990, naše organizace vznikla 20.2.2002 s počtem 64 členů. K únoru 2007 má organizace již 270 členů.

 

Pečovatelská služba Obecný zájem z. ú.  Smiřice

Banner Obecného zájmu - poskytovatele sociálních služeb

Více informace ZDE

Služby jsou určeny osobám, které vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nebo věku potřebují pomoc se zajištěním svých každodenních potřeb.

Naším cílem je poskytovat uživatelům takovou podporu, která jim umožní zůstat v jejich přirozeném prostředí a společenství a v maximální možné míře si zachovat svůj dosavadní způsob života, dále umožnit uživateli využívat místní instituce poskytující služby veřejnosti, setkávat s jeho blízkými i s místní komunitou. Pečovatelskou službu poskytujeme v domácnostech uživatelů služeb nebo  přímo v sídle organizace, a  to v pracovní  dny  pondělí  až  pátek od 7 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 8 do 16,30 hodin.

Naši činnost dlouhodobě podporují zejména Ministerstvo práce a sociálních věcí, Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Město Smiřice, obce Hořiněves, Holohlavy, Lejšovka, Černožice, Lužany, Habřina, Sendražice, Skalice, Smržov, Račice nad Trotinou.