image

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu dne 7.4.2020

Hlášení místního rozhlasu dne 7.4.2020Nakládání s odpadem

     Vážení spoluobčané, nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce.

     Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.
 
     Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.
 
     Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice.
 
     Pokud NEJSTE NAKAŽENÍ ANI V NAŘÍZENÉ KARANTÉNĚ - nakládejte se svými odpady jako doposud - třiďte odpady tak, jak jste zvyklí.

     OSOBY V KARANTÉNĚ ODPAD NYNÍ NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce. Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného platového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

Děkujeme, že se chováte zodpovědně.

 

Nabídka gumových rukavic

Obec HABŘINA poskytne zájemcům jednorázové rukavice. V případě zájmu tyto rukavice lze objednat u p. Pejchalové (tel.774 864 070).

 

Brigáda - práce s křovinořezem

Obec HABŘINA přijme brigádníka na práci s křovinořezem. Bližší informace Vám v případě zajmu podá starosta obce (tel. 774 735 553).

 

 

Pokud se u Vás objeví nákaza koronavirem, neváhejte kontaktovat starostu obce HABŘINA pro jakoukoliv pomoc. Obec HABŘINA je připravena svým občanům pomoci např. zvýšenou dodávkou dezinfekce, dodávkou jednorázových či bavlněných roušek, dodávkou jednorázových ochranných rukavic, dovozem nákupu potravin či dovozem drogerie a léků.

 

Starostu obce neváhejte kontaktovat ani v případě jakékoliv jiné potřeby, dotazů i pocitu osobní nouze (tel. 774 735 553).

 

Rádi Vám v této náročné době jakkoliv pomůžeme.

 

Přejeme všem klidné dny a hlavně pevné zdraví.